برایان تریسی کیست؟

برایان تریسی

برایان تریسی به انگلیسی:  (Brian Tracy) زادهٔ ۱۹۴۴ در شارلوت‌تاون کانادا از نویسندگان کتاب‌های خودیاری است که بسیاری از کارهای خود را به‌صورت کتاب گویا ارائه داده. موضوع سمینارها و ارائه‌های او شامل رهبری، فروش، مدیریت مؤثر و استراتژی کسب‌وکار است. برایان تریسی، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل شرکت برایان تریسی اینترنشنال است. او این شرکت را در سال ۱۹۸۴ در شهر ونکوور کانادا بنیان نهاد. این شرکت به ارائه خدمات مشاوره‌ای درزمینهٔ رهبری، فروش، اعتمادبه‌نفس، هدف‌گذاری، راهبرد، خلاقیت و روان‌شناسی موفقیت می‌پردازد. برایان تریسی پیش از پایه‌گذاری این شرکت به‌عنوان مدیر ارشد عملیات در یک شرکت ساخت‌وساز مشغول به کار بود. او همچنین درزمینهٔ فروش و بازاریابی، سرمایه‌گذاری، ساخت‌وساز، واردات، توزیع و نیز مشاوره مدیریتی فعالیت داشته است. او تاکنون ده‌ها کتاب نگاشته است. آثار او بدون اجازه یکی از پایه‌های اصلی بازاریابی شبکه‌ای در ایران است. او ۴ بار به ایران سفرکرده و در مرکز همایش‌های صداوسیما به سخنرانی پرداخته است. ناشران گوناگونی در ایران، کتاب‌های او را ترجمه و روانه بازار کرده‌اند.

کودکی‌های برایان تریسی

برایان تریسی در سال 1944 ونکوور کانادا و در خانواده‌ای به دنیا آمد که حتی بر سر پرداخت قبض‌های آب و برقشان هم مانده بودند!
پدرش شغل مشخصی نداشت و او و سه برادرش بالباس‌هایی که از خیریه تهیه‌شده بود، به مدرسه می‌رفتند.
والدینش البته شریف بودند و به اصول اخلاقی پایبند اما به‌شدت در فقر به سر می‌بردند.
از زمانی که برایان تریسی به یاد می‌آورد، همیشه برایش سؤال بود که چرا خانواده‌های دیگر از کیفیت زندگی بالاتری برخوردارند و آن‌ها در باتلاقی از مشکلات دست‌وپا می‌زنند.
به دلایل مختلف ناچار شد زود از مدرسه کناره‌گیری کند.
برایان تریسی از همان دوران جوانی اعتقاد داشت انسان به چیزی تبدیل می‌شود که به آن فکر می‌کند. او همچنین به این نکته تأکید می‌کرد که میلیونرها همان افراد عادی هستند با این تفاوت که فقط بر روی «استقلال مالی» تمرکز دارند.

آشنایی با کار فروش

در سال ۱۹۶۸ راهی یک سفر زمینی از لندن به سنگاپور شد. در این مسیر از کشورهایی ازجمله ترکیه، ایران، پاکستان، هندوستان و مالزی عبور کرد و سرانجام به سنگاپور رسید. سپس مجدداً از طریق مالزی عازم تایلند شد. در آنجا اقامت کرد و به کار مشغول شد. زمانی که دیگر نتوانست برای کارگری کاری پیدا کند، به فروشندگی روی آورد.

آغاز راه موفقیت برایان تریسی

برایان تریسی به‌واسطه‌ی تجارب فوق‌العاده‌ای که از فروش‌های موفق، سفرهای شگفت‌انگیز و مطالعات بی‌پایانی، به دست آورده بود، تصمیم به اشتراک‌گذاری تجاربش می‌گیرد.

نخستین سمینارهای برایان تریسی به سال ۱۹۸۱ در کشورهای آمریکا و کانادا برمی‌گردد.

او این موفقیت را چنین بیان می‌کند: «مدتی پس از برگزاری اولین سمینارها، مطالب ارائه‌شده را به‌صورت برنامه‌های دیداری و شنیداری منتشر کردم.

پس از گذشت ۲۰ سال، آثار و مطالبی را منتشر کردم که بسیاری از آن‌ها به ۲۴ زبان دنیا ترجمه‌شده و در بیش از ۳۰ کشور جهان، مورداستفاده قرار گرفتند.«

برایان تریسی چندین شرکت تأسیس کرد و زبان‌های فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و… را نیز یاد گرفت و مشاور ۱۰۰۰ شرکت دنیا شد.

اکنون او قدرتمندترین سخنران موفقیت است و در ۷۰ کشور جهان سمینارهای موفقیت و فروش را برگزار کرده است.

برایان تریسی تاکنون بیش از ۵۰۰۰ هزار سمینار برگزار کرده است که هر سمینار بیش از ۲۰۰۰ شرکت‌کننده داشته است.

برایان تریسی در رابطه با رسیدن به موفقیت عظیمش می‌گوید: من میلیونرهای خودساخته را محور اصلی زندگی‌ام قراردادم. میلیونرهای خودساخته صفات و رفتارهایی را بروز می‌دهند که قابل‌مشاهده است. میلیونرهای خودساخته با انجام مکررات خاص از مرز جادویی یک‌میلیون دلار می‌گذرند.

او بر این نظر است:  موفقیت پول نیست، بلکه تبدیل‌شدن به فردی است که بتواند چنین ثروتی را به دست بیاورد.